Workshopy a kurzy

V rámci projektu iKAP II Praha – Inovace ve vzdělávání je možné zúčastnit se dvou kurzů: Podpora podnikavosti žáků SŠ a ZŠKariérový rozvoj ve školní praxi .

 

  1. Kurz Podpora podnikavosti žáků SŠ a ZŠ je určen pro ředitelky a ředitele, zástupkyně a zástupce ředitelů, učitelky a učitele pražských ZŠ, SŠ a budoucí pedagožky a pedagogy. Kurz je rozdělen na 5 půldenních setkání. Každé setkání je zaměřeno na určité téma spojené s podporou podnikavosti a bude obsahovat jak teoretickou, tak zejména praktickou (workshopovou) část. Během kurzu budou moci účastníci sdílet své zkušenosti a každé téma také podpoří speciální host. Hlavním výukovým nástrojem pro rozvoj podnikavosti žáků je projektová výuka, a to zejména ve formě žákovských projektů.

Kurz bude probíhat prezenčně v prostorách  Podnikatelského a inovačního centra hl. města Prahy / PIC, který sídlí v přízemí Škodova paláce, ulice Jungmannova 35/29, Praha 1 / vchod z ulice Charvátova (od Quadria), od 14:00 do18:00 hod.

Termíny a témata kurzu:
1. 24.10. 2022 – Úvod do podnikavosti

  1. 07.11. 2022 – Plánování a žákovské projekty
  2. 07.12. 2022 – Tvořivost a práce s nápadem
  3. 04.01. 2023 – Tandemová výuka, koučink a mentoring
  4. 30.01. 2023 – Výukové nástroje a školní program rozvoje podnikavosti

Registrovat se na kurz Podpora podnikavosti žáků SŠ a ZŠ můžete zde: přihlašovací formulář_kurz PODPORA PODNIKAVOSTI ŽÁKŮ SŠ A ZŠ  

 


2. Vzdělávací program Kariérový rozvoj ve školní praxi (zahájení od září 2022)

Program je určen pro učitelky a učitele, výchovné poradkyně a poradce, školní psycholožky a psychology pražských ZŠ a SŠ, studentky a studenty pedagogiky. Je zaměřený na podporu rozvoje kariérového poradenství a kariérového vzdělávání na ZŠ a SŠ na území hl. města Prahy. Jeho obsah vychází z mapování potřeb poradců na pražských školách stejně jako z aktuálních poznatků v oblasti kariérového poradenství. Program o rozsahu 80 hodin je členěn na tři tematické oblasti – školu, vnější svět a osobnost a roli poradce. Proběhne v období od září 2022 do listopadu 2023. První běh se uskuteční již na podzim tohoto roku, a to v prezenční i v online formě. Více informací naleznete zde.

Registrovat se na vzdělávací program Kariérový rozvoj ve školní praxi můžete zde: https://forms.gle/cT1Y4gSxUh7yLkov9

 

Pořadatelem akcí je Pražský inovační institut v rámci projektu iKAP II – Inovace ve vzdělávání.