Sborník z mezinárodní vědecké konference „Schola nova, quo vadis?“

Katedra didaktiky ekonomických předmětů uspořádala dne 3.12.2021 již 6.ročník odborné konference „Schola nova, quo vadis?“. Diskutující se během společné rozpravy v on-line prostoru dotkli otázek, které řeší jak vyučující, tak studenti pražských i mimopražských a zahraničních vysokých škol v období pandemie covid – 19.

Prezentující se shodli na skutečnosti, že období jara 2020 až podzimu 2021, kdy bylo v souvislosti s přijatými vládními opatřeními nutné přejít bezodkladně k online výuce, bylo mimořádně náročné. Na situaci nebyli aktéři vzdělávání adekvátně připraveni, ani tomu mnohdy neodpovídaly dosavadní systémové, technické a organizační podmínky na školách. Tato po všech stránkách mimořádná situace na druhou stranu prověřila adaptabilitu a komplexnost kompetenčního modelu učitele, zejména z hlediska dosažené úrovně digitální gramotnosti, resilience, flexibility a řady dalších složek měkkých dovedností a pedagogických kompetencí, dotvářejících moderní koncept kompetenčního profilu učitele odborných předmětů.

Sborník z konference si můžete stáhnout pod odkazem: http://www.extrasystem.com/9788087570579.pdf