Archiv rubriky: Aktuality

NOVÁ PŘÍLEŽITOST: Vedlejší specializace Vzdělávání ve financích a účetnictví

Co byste řekli na příležitost získat během studia dvojí zajímavou a v praxi žádanou kvalifikaci, kromě ekonomického vzdělání si osvojit lektorské dovednosti, které lze uplatnit v profesním vzdělávání jako manažeři firemního vzdělávání, jako organizátoři vzdělávacích akcí, jako lektoři, mentoři, kouči, metodici dalšího vzdělávání? Chtěli byste významně zdokonalit své komunikační a prezentační dovednosti? Máte zájem rozvinout své manažerské […]

Termíny SZZ a obhajob (září 2020)

9.9. 2020 Obhajoby bakalářských a diplomových prací – od 9:00 Obhajoby závěrečných prací DPS – od 9:00 Státní bakalářská zkouška – od 9:00 Souborná zkouška vedlejší specializace – od 9:00 SZZ hlavní specializace – od 13:00

Termíny SZZ a obhajob (červen 2020)

15.6. 2020 Obhajoby bakalářských a diplomových prací (od 9:00) Obhajoby závěrečných prací DPS (od 9:00) 16.6.2020 Státní bakalářská zkouška – od 9:00 SZZ vedlejší specializace (Učitelství ) – od 11:00 Souborná zkouška vedlejší specializace (Lektorství) – od 11:00 SZZ hlavní specializace – od 14:00

Výuka celoživotního vzdělávání (DPS)

Výuka celoživotního vzdělávání (DPS) probíhá on-line podle harmonogramu. Úřední hodiny sekretariátu probíhají v těchto termínech: v době výuky DPS od 9:00 do 15:00 každou středu od 9:00 do 15:00 Pondělí až čtvrtek lze kontaktovat sekretářku katedry paní Jarmilu Petrůvovou také na telefonním čísle 732 677 465 (od 9:00 do 15:00).

Pracovní nabídka na výuku ekonomických předmětů na OA

Obchodní akademie, Praha 3, Kubelíkova 37 přijme od 1. září 2020 vyučujícího ekonomických předmětů na plný úvazek. Kontakt: barbora.smutna@oa-kubelikova.cz, telefon 773 269 272.  

Návštěva Ekonomické univerzity v Bratislavě

Členové KDEP navštívili ve dnech 12. – 13. 12. 2019 kolegy z Katedry pedagogiky EU v Bratislavě. Předmětem jednání byla další spolupráce ve vědecko-výzkumné činnosti a její rozvoj.

Podzimní workshopy katedry

V říjnu se členové katedry didaktiky ekonomických předmětů se svými studenty zúčastnili workshopů Český a římský král Václav IV a Vzdělávání v historickém kontextu. Dokumentují následující fotografie.

Otevření nového kurzu – Doplňující pedagogické studium

Katedra didaktiky ekonomických předmětů otevírá nový kurz Doplňujícího pedagogického studia. Kurz bude zahájen od 24. 2. 2020.  Přihlášku naleznete na této stránce. Více informací naleznete zde nebo na emailové adrese: jarmila.petruvova@vse.cz.

Pedagogicko-didaktický kurz pro doktorandy VŠE

Volitelný kurz Pedagogicko-psychologická a didaktická příprava začínajících vysokoškolských učitelů je určen pro doktorandy na VŠE, kteří se chtějí seznámit s komplexní pedagogicko-psychologickou a didaktickou přípravou vysokoškolského učitele s důrazem na specifika výuky ekonomických předmětů. Jeho obsahem je vysokoškolská pedagogika a komplexní individuální práce vysokoškolského učitele. Více informací naleznete zde.  

4. ročník mezinárodní konference Schola nova, quo vadis?

Katedra didaktiky ekonomických předmětů bude pořádat v listopadu 2019 4. ročník mezinárodní vědecké konference Schola nova, quo vadis?. Konference je možné se zúčastnit zasláním příspěvku. Příspěvky budou publikovány v recenzovaném sborníku a budou podléhat recenznímu řízení. Více informací naleznete v sekci Věda a výzkum (Konference Schola nova, quo vadis?).