VŠE se stala jedním ze zakládajících členů Asociace učitelství odborného vzdělávání

Vysoká škola ekonomická v Praze se stala jedním ze zakládajících členů Asociace učitelství odborného vzdělávání. Asociace vznikla v rámci spolupráce Mendelovy univerzity v Brně s Vysokou školou ekonomickou v Praze. Je součástí výstupů společně řešeného projektu s Katedrou didaktiky ekonomických předmětů. Projekt je financovaný z Operačního programu Jan Amos Komenský, který je v souladu s Reformou přípravy učitelů a učitelek v ČR a nese název Rozvoj kompetencí relevantních aktérů pregraduální přípravy učitelů pro střední odborné školství.

Sídlem nové asociace se stala Mendelova univerzita v Brně. Asociace sdružuje pracoviště, na nichž se vzdělávají budoucí učitelé a učitelky. Cílem je vytvořit prostor pro sdílení dobré praxe a informací, vzájemnou spolupráci i prosazování společných zájmů, které povedou ke zvyšování kvality pregraduálního a postgraduálního vzdělávání pedagogických pracovníků. Na přípravě a vzniku asociace se podílely tyto vysoké a střední odborné školy (v abecedním pořadí):

• Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  • Mendelova univerzita v Brně
  • Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště
  • Ostravská univerzita
  • Střední škola – Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod
  • Střední zahradnická škola Rajhrad
  • Univerzita Palackého v Olomouci
  • Vysoká škola ekonomická v Praze

Jedním z cílů nové asociace je jednání s příslušnými orgány veřejné správy, zejména s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve věci společných oprávněných zájmů učitelů v odborném vzdělávání, škol, na kterých působí a vzdělávacích institucí, zajištujících jejich vzdělávání.

Více informace ZDE.