Katedra se stala partnerem celostátní soutěže v účetnictví Má Dáti Dal pro SŠ

Katedra didaktiky ekonomických předmětů se stala partnerem 17. ročníku celostátní soutěže v účetnictví Má Dáti Dal, která je určená pro středoškoláky z maturitních ročníků. Hlavním organizátorem soutěže je Ing. Pavel Štohl.

Dne 21. a 22. března 2024 proběhlo ve Znojmě finální klání nejlepších jednotlivců a týmů z více než 50 obchodních akademií a středních škol s výukou účetnictví z ČR. Každou školu reprezentovali dva soutěžící.

První den proběhl 180minutový test a v jeho závěru se konal společenský večer v Městském divadle Znojmo. Večerem provázel moderátor České televize Vojtěch Bernatský, který postupně vyzval partnery soutěže ke krátkému sdělení určenému soutěžícím. Za katedru vystoupila doc. Katarína Krpálková Krelová, PhD.

Druhý den na soutěžící čekal 80minutový elektronický test. V rámci doprovodného programu a odborných přednášek pro vyučující a soutěžící za katedru vystoupila Ing. Kateřina Berková, Ph.D. s tématem „Jak se (ne)učit účetnictví – biflování dobrý sluha, ale zlý pán“. V závěru druhého dne byly slavnostně vyhlášeny výsledky finále soutěže a předány ceny jednotlivcům a týmům.