Maraton v deskové účetní hře na fakultní cvičné škole

Na fakultní cvičné škole Karlínské obchodní akademii v Praze probíhal ve dnech 14. – 17. května 2024 maraton v deskové účetní hře. Této aktivity se účastnili žáci druhého ročníku Karlínské obchodní akademie.

Akci podpořila také katedra didaktiky ekonomických předmětů za přítomnosti vedoucí katedry, doc. Ing. Mgr. Kataríny Krpálkové Krelové, PhD. Akce se zúčastnil Ing. Pavel Štohl, autor učebnic účetnictví pro střední školy a veřejnost.

V průměru 6 hodin účetnictví v kuse bylo náročné nejen pro žáky, ale i učitelky. Učitelé Karlínské obchodní akademie se mohou těšit ze zpětné vazby, která jim dodává energii pro další rozvoj a další vylepšení.

„Bylo to celé v klidu bez stresu a zábavné.
Děkuji moc za toto umožnění si to zahrát, přidalo mi to vědomosti a těším se na Vás příště.
Já bych to zahrála ještě jednou :-).
Hra je super! promyšlená, zábavná, hlavně edukativní.
Děkuju za docela fajn den, bylo to klidný a občas jsem se docela i pobavila. Každý týden bych to hrát nechtěla, ale asi bych to zvládla znovu :-).
Moc se mi to dnes líbilo a doporučuji to všem ostatním třídám, co také mají účetnictví .
Líbilo se mi, že jsem si mohl účetnictví procvičit i zábavnou formou a jsem rád, že jsem se doučil učivo, v kterém jsem trochu kulhal.
Konečně mi došlo, jak funguje DPH.
Ale samozřejmě, že deskovky nejsou pro všechny, takže i když už to nechci nikdy hrát, dekuju.“

Autorkou deskové účetní hry je Ing. Kateřina Dandárová, učitelka odborných ekonomických předmětů z Karlínské obchodní akademie v Praze.

Kollárova 271/5, 186 00 Praha 8

E-mail autorky deskové hry: k-dandarova@kollarovka.cz