Mezinárodní vědecká konference Schola Nova, quo vadis? Vzdělávání v epoše krizí

Katedra didaktiky ekonomických předmětů FFÚ VŠE v Praze pořádala 2. prosince 2022 ve spolupráci s Katedrou pedagogiky NHF EU v Bratislave 7. ročník mezinárodní vědecké elektronické konference „Schola nova, quo vadis?“

Druhá dekáda 21. století je poznamenána střídajícími se krizemi a s nimi spojenými riziky epidemiologickými, bezpečnostními, ekonomickými, energetickými, které mají četné dopady do všech sfér společenského dění, vzdělávání nevyjímaje. Sotva se školství vyrovnalo s nuceným přechodem na distanční formy výuky v důsledku pandemie covid-19 a přešlo do standardního režimu vzdělávání, tak přicházejí další znepokojivé problémy, projevující se uprchlickými vlnami a problémy s financováním provozu škol v důsledku inflace, zejména prudkého růstu cen energií.

Z toho důvodu jsme se rozhodli konferenci zaměřit právě na aktuální téma „vzdělávání v epoše krizí“ s cílem podělit se navzájem o své poznatky a zkušenosti.

Sborník ze 7. ročníku mezinárodní vědecké konference je k dispozici zde.