Ohlédnutí za oslavami výročí 70 let KDEP

Dne 3. listopadu 2023 se uskutečnil osmý ročník mezinárodní vědecké konference Schola nova, quo vadis? při příležitosti oslav výročí 70 let Katedry didaktiky ekonomických předmětů. Hlavní téma konference bylo zaměřeno na vývojové tendence a nové výzvy v odborném vzdělávání. Konferenci slavnostně zahájil děkan Fakulty financí a účetnictví, prof. Ing. Petr Musílek, Ph.D.

Program konference byl obsahově pestrý. Zúčastnili se zástupci Odboru řízení regionálního školství MŠMT či Národního pedagogického institutu. Do programu konference přispěla řada zástupců z akademického prostředí zajímavými přednáškami. Nosným tématem se stala pregraduální příprava učitelů a učitelek v odborném vzdělávání a také změna přístupu k současným studentům – generaci Z. Konferenci obohatili zástupci profesní sféry z Mezinárodní federace koučů ICF a autoři klíčových učebnic ekonomiky a účetnictví pro střední školy.

Z příspěvků vyplynula řada zajímavých a inspirativních námětů pro zkvalitňování nejenom výuky, ale vzdělávání jako celku na úrovni středního a vysokého školství i v kontextu využití umělé inteligence. Konference přispěla ke spolupráci vysokých škol skrze vytvoření Asociace vysokých škol připravující budoucí učitele a učitelky odborného vzdělávání, která by představovala komunikační kanál mezi vysokými školami a MŠMT.

Děkujeme všem řečníkům a účastníkům konference a budeme se těšit na setkání v roce 2024.

Sborník recenzovaných příspěvků

Připomenutí katedry od jejího vzniku lze zhlédnout v této prezentaci fotogalerie zachycující nejdůležitější okamžiky a milníky katedry nebo na této stránce.