Katedra získala k řešení dva smluvní výzkumy

Katedra didaktiky ekonomických předmětů navázala s aplikační a akademickou sférou další spolupráci prostřednictvím smluvního výzkumu. Na začátku roku 2024 byly podepsané dvě smlouvy o vzájemné spolupráci na realizaci výzkumného projektu.

Smluvní výzkum s Nadací České spořitelny „Evaluace dopadů vlastních i partnerských programů na kompetence dětí“

Cílem společného smluvního výzkumu je příprava evaluačních nástrojů k průběžnému vyhodnocování dopadů programů orientovaných na rozvoj kompetencí finančního zdraví dětí zejména na základních školách. Katedra se stala členem expertního týmu, který je složený z řad odborníků na oblast finanční gramotnosti.

Smluvní výzkum s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem – Pedagogická fakulta „Akutní stresová zátěž v profesi vysokoškolského učitele“

Cílem společného smluvního výzkumu je najít hlavní zdroje a spouštěcí mechanismy zátěže u vysokoškolských učitelů. Výzkumným úkolem je identifikovat hlavní projevy zátěže vysokoškolských učitelů Pedagogické fakulty UJEP, určit taktiky kompenzace stresové zátěže v profesi vysokoškolského učitele.